[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Maicroft
    Moderator
    S_OCP MemberModeratorr
    • 2004
    • 25757
    • Audi

    Pewnie to bedzie tak jak z parujacymi halogenami TTTM, paruje bo moze, a ze duzo no coz.. taka uroda.
    Spritmonitor.de

    Komentarz

    • Seba79_Szczecin
      Ambiente
      • 2011
      • 231

      Ja dzisiaj właśnie otrzymałem informacje z ASO, że ich pomiar był prawidłowy i zgodny ze specyfikacją auta (dziwne - idealnie z tabelą) i SAP uznało że wszystko jest OK i nie wymienią sprężyn. Co ciekawe w ten sam dzień mierzyłem i mój pomiar wykazał niecałe 370mm - widać podczas drogi do ASO auto podniosło się o 30mm.
      Walczę dalej - nie zostawię tak tego, umówiłem się na następny pomiar, tym razem będę przy tym pomiarze. Jak to nic nie da - piszę bezpośrednio do SAP.

      Mnie się wydaje że oni boją się że wyjdzie z tego akcja serwisowa i trzeba będzie wymieniać sprężyny w wielu samochodach.
      ...to tym bardziej powinni być przychylni do wymiany teraz, bo jak za chwilę się zrobi większy szum to naprawdę dojdzie takiej akcji.
      Gdy wszyscy myślą, że się czegoś nie da zrobić, wtedy pojawia się ten który nie wie, że się nie da i to robi.

      nasze auta: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=50170

      Komentarz

      • sebekq
        Classic
        • 2012
        • 15
        • Octavia II combi (1Z5)
        • BSE 1.6 MPI 102 KM

        Byłem dzisiaj w ASO i pomiar wykazał 374 mm. Odpowiedź Pana z serwisu: "Dolna granica normy, ale w normie". Nie był już w stanie podać wg jakiej normy. Dodał tylko, że jak mi więcej opadnie to mam przyjechać - już mi wszystko opadło :?

        Macie jakiś dokument serwisowy, który by pokazywał ile ma być. Oficjany papier pokazujący tą normę?

        Komentarz

        • madmac
          Classic
          • 2010
          • 17

          Zamieszczone przez mau74
          następnym krokiem będzie Turbo Kamera w TVN Turbo.
          Z tym to może być problem - oni też mają Octavki, także mogą się bać narazić Skodzie.
          Obym się mylił...

          Komentarz

          • dziadekk
            Rider
            • 2011
            • 355
            • Octavia II (1Z3)
            • BSE 1.6 MPI 102 KM

            Mynia, ja dysponuję kopią zlecenia z zapisem "zawieszenie spełnia normy", pomiar 364mm.
            Nie bardzo mam czas na medialne kontynłowanie absurdu ASO, ale mocny dowód mam z dnia 1III2012 z jednego ze stołecznych aso.
            Właściwie, to ja już mam w normie, tj, 385mm, dzięki mechanikowi, doradcy,kierownikowi serwisu i jeszcze jednemu Panu z tego samego ASO Carsed.
            Sam w podzięce za 2 miesięczne przepychanki mam normalnie wyglądające i trakcyjne auto.

            Komentarz

            • pandzik
              RS
              • 2011
              • 2254
              • Seat

              dziadekk, Co ten sztab ludzi niby zrobił?

              Komentarz

              • dziadekk
                Rider
                • 2011
                • 355
                • Octavia II (1Z3)
                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                Zamieszczone przez pandzik
                dziadekk, Co ten sztab ludzi niby zrobił?
                "Sztab"- każdy z nich miał swój wkład ale rękoma mechanika wymienili sprężyny na nowe z oznaczeniem dwie kropy niebieskie i jedna biała i to w ramach gwarancji i jest, jak być powinno

                Komentarz

                • geralcik
                  Drive
                  • 2011
                  • 61

                  Zamieszczone przez dziadekk
                  Zamieszczone przez pandzik
                  dziadekk, Co ten sztab ludzi niby zrobił?
                  "Sztab"- każdy z nich miał swój wkład ale rękoma mechanika wymienili sprężyny na nowe z oznaczeniem dwie kropy niebieskie i jedna biała i to w ramach gwarancji i jest, jak być powinno
                  ja dzisiaj miałem okazję podczas wymiany opon na letnie obejrzeć spokojnie sprężynki i ja mam oznaczenie o ile dobrze widziałem dwie żółte i jedna biała, a z przodu pomarańczowa i niebieska
                  Turas 2 mit gas naturlich

                  Komentarz

                  • pandzik
                    RS
                    • 2011
                    • 2254
                    • Seat

                    Byłem dziś w ASO. Pomiar dał wynik 4mm poniżej normy.

                    Poniżej normy!!! Dla mnie, zwykłego inżyniera, jeśli coś jest poniżej normy, to jest to DO WYMIANY. Proste chyba , nie?

                    Poszło zapytanie do SAP.
                    Nie wiem co to za norma, nie wiem też jaką wartość zmierzyli... :P
                    Ale najważniejsze, że mam już nową stacyjkę. :diabelski_usmiech

                    Komentarz

                    • FRESH
                      Drive
                      • 2012
                      • 86
                      • Octavia II (1Z3)
                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                      ja mam pytanie do tych wszystkich osób , które juz są po wymianie w ASO.
                      Tankowaliście oba zbiorniki z paliwem czyli LPG i PB na max czy tylko PB na max a LPG puste ??
                      Czy Aso w jakimś przypadku coś kwestionuje jesli chodzi o ilość paliwa w zbiornikach/u

                      Komentarz

                      • pandzik
                        RS
                        • 2011
                        • 2254
                        • Seat

                        Na pewno. Po burdelu w bagażniku, pogiętej rolecie sądzę, że wyciągnęli koło zapasowe.

                        Komentarz

                        • patrykL
                          Rider
                          • 2009
                          • 588

                          Ale najważniejsze, że mam już nową stacyjkę
                          a co sie z nia dzialo?

                          Po burdelu w bagażniku
                          no jeszcze porzadku Ci sie zachciewa :wink:

                          Komentarz

                          • pandzik
                            RS
                            • 2011
                            • 2254
                            • Seat

                            a co sie z nia dzialo?
                            Haczyła paskudnie przy próbie przekręcenia kluczyka do pozycji 0 (po wyłączeniu silnika), aby go wyjąć.

                            Komentarz

                            • Arti23
                              Elegance
                              S_OCP Member
                              • 2005
                              • 892
                              • Superb II combi (3T5)
                              • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                              Rozmawiałem z kuzynem który jest kierownikiem serwisu w ASO w Szczecinie i powiedział że żadnej akcji serwisowej nie było, nie ma i raczej nie będzie. Wszystkie przypadki są rozpatrywane indywidualnie ale na wymianę mogą liczyć tylko przypadki beznadziejne.
                              Skoda Octavia II Combi 2.0 TDI BKD DSG (172/395) by R-Motors-klik

                              Komentarz

                              • mil
                                Drive
                                • 2011
                                • 50

                                Zamieszczone przez dziadekk
                                Zamieszczone przez pandzik
                                dziadekk, Co ten sztab ludzi niby zrobił?
                                "Sztab"- każdy z nich miał swój wkład ale rękoma mechanika wymienili sprężyny na nowe z oznaczeniem dwie kropy niebieskie i jedna biała i to w ramach gwarancji i jest, jak być powinno
                                U mnie po wymianie mam 3 niebieskie kropki i 1 białą.

                                Komentarz

                                • Ceed1
                                  Rider
                                  • 2012
                                  • 461

                                  A ja z ciekawości zmierzyłem swój samochód. Prawa strona ( przód i tył ) jest niżej o 1cm. Czyli jak wsiądę do samochodu to samochód jest prosty . Poważnie czy ktoś tak ma? Zróbcie u siebie taki pomiar.

                                  Komentarz

                                  • pandzik
                                    RS
                                    • 2011
                                    • 2254
                                    • Seat

                                    Rozmawiałem z kuzynem który jest kierownikiem serwisu w ASO w Szczecinie i powiedział że żadnej akcji serwisowej nie było, nie ma i raczej nie będzie. Wszystkie przypadki są rozpatrywane indywidualnie ale na wymianę mogą liczyć tylko przypadki beznadziejne.
                                    A wydawałoby się, że jeśli serwisant ASO twierdzi, że zawiecha jest o 5mm PONIŻEJ NORMY, to sprawa jest jasna.
                                    Skoda jak widać ma jeszcze miejsce na swoją interpretację "poniżej normy". BRAWO.

                                    Komentarz

                                    • blackrs
                                      RS
                                      • 2008
                                      • 4826
                                      • Superb II combi (3T5)
                                      • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                                      jak by kogos interesowalo to ja w swojej o2 przed liftem z tyly miałem oznakowanie jedna biala 2 żółte. siedziało 37.7 teraz po zmianie siedzi 36.5
                                      BYŁA o1 rs
                                      BYŁA o2 1.6
                                      JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                      Komentarz

                                      • madmac
                                        Classic
                                        • 2010
                                        • 17

                                        No to ze strony Skody odpowiedź zgodnie z przewidywaniami:
                                        "Pragniemy Pana poinformować, iż ©koda Auto Polska SA nie była oraz nie jest Gwarantem zakupionego przez Pana samochodu, czy też jakichkolwiek usług wykonywanych w pojeździe. Innymi słowy, Skoda Auto Polska SA nie jest stroną w przedmiotowej sprawie. Tym samym, informujmy Pana, że przedmiotowa reklamacja powinna być skierowana do podmiotu właściwego, czyli Sprzedawcy Pana samochodu, który wg kompetencji powinien udzielić odpowiedzi."
                                        W dalszym ciągu czekam na odpowiedź z ASO...

                                        Komentarz

                                        • Podbiel
                                          Ambiente
                                          • 2011
                                          • 164

                                          Zamieszczone przez madmac
                                          ©koda Auto Polska SA nie była oraz nie jest Gwarantem zakupionego przez Pana samochodu,
                                          no sq****ny a kto niby BMW? aaaaa zawsze pod gore...
                                          Genialna furka => http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=876165#876165

                                          Najnowsza zabawka http://zulpanter.blogspot.com -> serdecznie zapraszamy

                                          Komentarz

                                          • bociek_b
                                            Classic
                                            • 2011
                                            • 37

                                            Byłem wczoraj w ASO na pomiarach. Zrobione - wysłane. Chociaż dowiedziałem się że wymiana nic nie da. Sprężyny będą twardsze, samochód załadowany będzie się lepiej trzymał drogi ale z czasem i tak siądzie...
                                            Czekam na odpowiedź z centrali.

                                            Komentarz

                                            • hizoku
                                              Ambiente
                                              • 2011
                                              • 186

                                              Zamieszczone przez bociek_b
                                              Chociaż dowiedziałem się że wymiana nic nie da. Sprężyny będą twardsze, samochód załadowany będzie się lepiej trzymał drogi ale z czasem i tak siądzie...
                                              To ciekawe czemu autom bez LPG też siadły sprężyny, nie mają sensu te wypowiedzi z ASO.
                                              Octavia2 Tour

                                              Komentarz

                                              • pandzik
                                                RS
                                                • 2011
                                                • 2254
                                                • Seat

                                                bociek_b, Trzeba było powiedzieć im co o nich myślisz. Bo mam nadzieję, że te brednie nie trafiły do ciebie....
                                                Co to za "mądre" ASO?

                                                Komentarz

                                                • bociek_b
                                                  Classic
                                                  • 2011
                                                  • 37

                                                  Spoko - zapytanie do centrali poszło jak będzie zielone światło to wymienią i nie będą robić problemów - jak zobaczyli ocp na grillu to stwierdzili pewnie że się wyedukowałem odpowiednio i nie ma sensu odradzać...

                                                  Komentarz

                                                  • gzse
                                                    Classic
                                                    • 2011
                                                    • 5

                                                    Zamieszczone przez Podbiel
                                                    Zamieszczone przez madmac
                                                    ©koda Auto Polska SA nie była oraz nie jest Gwarantem zakupionego przez Pana samochodu,
                                                    no sq****ny a kto niby BMW? aaaaa zawsze pod gore...




                                                    Dokładnie tak jest! Skoda Auto Polska nie jest gwarantem. W każdym przypadku czy kupujemy samochód czy buty gwarantem jest sprzedawca nie importer.
                                                    Pzdr

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...